Wycieczka do Wyższego Seminarium Duchownego w Nowym Opolu


18 listopada uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Nowego Opola pod opieką p. Justyny Grzyb, p. Iwony Oknińskiej oraz jednego z życzliwych rodziców - p. Beaty Dadas. Trasa wycieczki przebiegałą przez Stoczek Łukowski. Z racji obchodów 100-lecia niepodległości był to jeden z punktów naszej wycieczki. Zatrzymaliśmy się przy pomniku upamiętniającym bitwę pod Stoczkiem Łukowskim aby złożyć hołd poległym za naszą Ojczyznę. Uczciliśmy pamięć ofiar minutą ciszy, złożeniem kwiatów oraz zapaleniem biało-czerownych zniczy. Pozostawilismy na miejscu również biało-czerwoną flagę. 

 

Jednak naszym głónym celem niedzielnej wycieczki była chęć obejrzenia sztuki teatralnej pt. Ciernie władzy przygotowanej przez alumnów III roku Wyższego Seminarium Duchownego diecezji siedleckiej. Mieliśmy również przyjemność zwiedzenia części seminarium i wysłuchania opowieści o życiu kleryków. Na ścianach wśród pamiątkowych fotografii mogliśmy odnaleźć zdjecia znanych nam księży, również tych pracujących w naszym środowisku. 

 

Na zakończenie wycieczki zjedliśmy posiłek w ulubionym przez dzieci miejscu - w Mc Donaldzie. W trakcie podróży wspólnie modliliśmy się, ale również śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, które przybliżyływszystkim dawne czasy znane nam jedyne z opowieści dziadków, czy z historii. Po wycieczce nasunęło się kilka wniosków. Przede wszystkim obudziła się w nas większa świadomość szczęścia jakie nam daje życie w wolnej Ojczyźnie, a także pojawiła się przestroga przed żądzą włądzy.


Wszyscy wspólnie uznali, że warto było pojechać na taką wycieczkę i wyrazili chęć spotkania za rok.