Diecezjalny Zjazd Kolędników Misyjnych

DIECEZJALNY  ZJAZD  KOLĘDNIKÓW  MISYJNYCH

10 stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami  uczestniczyli  w spotkaniu Kolędników Misyjnych z Biskupem Gurdą. W Sali wielofunkcyjnej przy parafii św. Józefa   w Siedlcach miała miejsce prezentacja i animacja kolędników z 11 grup. Nasza grupa miała okazję zaprezentować się, przedstawić scenkę, opowiedzieć jak działa. Na to  spotkanie został zaproszony misjonarz, który od czterech lat posługuje  w Boliwii. Opowiedział zebranym jak wygląda życie codzienne w Bulo Bulo. Dzieci  z uwagą słuchały opowieści misjonarza zadając pytania.

Centralnym punktem Diecezjalnego Spotkania Kolędników i Kół Misyjnych była Eucharystia w sanktuarium św. Józefa. Przewodniczył jej Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda, który w homilii dziękował kolędnikom misyjnym za ich trud i włączenie się  w działalność kolędowania misyjnego.

Na zakończenie spotkania ks. Biskup wręczył każdemu uczestnikowi książkę „Opowiadania z dziejów Diecezji Siedleckiej” ks. Zbigniewa Sobolewskiego a opiekunom imienne podziękowania. Nie zabrakło agapy i pamiątkowych fotografii.