Rozesłanie kolędników misyjnych

ROZESŁANIE KOLĘDNIKÓW

Kolędowanie misyjne w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia  na dobre wpisało się już w życie parafii p.w. św. Anny w Zwoli Poduchownej. Także w tym roku podczas Mszy św. o godz. 11.00 czynnie uczestnicząc uczniowie z PSP w Zwoli w strojach kolędniczych uroczyście zostali rozesłani przez ks. proboszcza Włodzimierza na misyjne kolędowanie.  Zostali posłani, aby pukać do drzwi i serc, dać świadectwo wiary i opowiedzieć o problemach dzieci w Rwandzie i Burundi.

Po mszy św. został przedstawiony przez uczniów krótki program „ Z kolędą w domu”. Zorganizowani w dwóch grupach z opiekunami panią katechetką Justyna Grzyb i panią  Beatą Dadas wyruszyli z gwiazdą  od domu do domu. Pomimo deszczu nieśli mieszkańcom naszej parafii radosną nowinę o narodzinach Jezusa.  Byli życzliwie przyjmowani przez domowników, serdecznie witani i obdarowywani słodkościami. Z ich wizyty cieszyły się dzieci i osoby starsze. Mali kolędnicy w podziękowaniu za złożone ofiary na PDMD wręczali bombkę i ruszali w drogę. Ufamy, że za rok nie zabraknie im odwagi, by podążyć kolędniczym szlakiem.