VIII Miastkowskie spotkania z muzyką

„Muzyka siłę w sobie ma” to tytuł koncertu, który był prezentacją osiągnięć artystycznych starszego i młodszego pokolenia gminy Miastków Kościelny. Barwne widowisko zgromadziło w sali gimnastycznej miastkowskiej szkoły podstawowej blisko 200 artystów i liczne grono mieszkańców gminy.

Tłumnie wypełniona sala, wielu gości, wspaniale przygotowana młodzież, zespoły pięknie ubrane. Przed niemal trzystuosobową widownią zaprezentowało się blisko 200 artystów. My też tam byliśmy. Nasze młodsze dzieci zaprezentowały się przed publicznością z „ Tańcem śnieżynek”  i „Twistem” a dziewczęta z klasy piątej i ósmej zaśpiewały dwie piosenki „Tyle słońca w całym mieście „ i „Najtrudniejszy pierwszy krok”. Nie zawiedli też goście, którzy każdego roku przyjeżdżają, by podziwiać artystów. Byli m.in. członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i dyrektor OR KRUS oraz radna wojewódzka Joanna Bala, które przejechały kilkadziesiąt kilometrów, by wziąć udział w tym wydarzeniu. Nie mogło zabraknąć posłanki kilku minionych kadencji Stanisławy Prządki i Mariana Piłki, była też wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, dyrektor PSSE w Garwolinie Dorota Brojek, naczelnik Urzędu Skarbowego Witold Brojek, radna powiatowa Teresa Bąk, kierownik ARiMR w Miętnem Marcin Jaroń, prezes Oddziału ZNP w Garwolinie Halina Poszytek, radni gminy z przewodniczącym Marcinem Zającem, wójt Jerzy Jaroń, jego zastępca Sławomir Rusak, skarbnik Elżbieta Sitek, proboszcz parafii Wilczyska, ks. kan. Romuald Pawluczuk, asystent wicemarszałek Senatu RP Marii Koc i radny powiatowy Michał Jaworski, dyrektorzy szkół i instytucji działających w gminie, mieszkańcy. Życzenia przesłali senator Maria Koc, poseł Grzegorz Woźniak i starosta Mirosław Walicki.

Dziękujemy rodzicom i wszystkim , którzy byli zaangażowani w przygotowanie  naszych dzieci.