UKS "Karol"

Uczniowski Klub Sportowy "Karol" jest pozalekcyjną formą działalności sportowej. Działa w naszej szkole od 2007 roku. Celem klubu jest promowanie oraz rozwijanie zainteresowań sportowych uczniów.
Zajęcia odbywają się w środy w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Swoje działania skupiamy głównie na doskonaleniu gry w tenisa stołowego oraz w mini piłkę siatkową, rozwijamy także umiejętności lekkoatletyczne.

W roku szkolnym spotkania UKS odbywają się w środy w wymiarze dwóch godzin tygodniowo.Uczęszczało na nie 20   chłopców z klas IV -VI.  Swoje działania skupialiśmy  we wrześniu na doskonaleniu gry w piłkę nożną, przygotowując się do turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska. Do rozgrywek przystąpiły nasze dwie drużyny. Chłopcy młodsi zajęli II miejsce, starsi zaś V.

W październiku ćwiczyliśmy elementy lekkoatletyczne: biegi, skoki, rzuty. Odbył się szkolny Indywidualny Bieg Przełajowy w grupie chłopców. Najlepszymi okazali się:

I miejsce – Bartłomiej Bogusz

II miejsce – Damian Żaczek

III miejsce – Konrad Kowalski.

16 października grupa naszych uczniów (w składzie: Sandra Czajka, Patrycja Salamonik, Angelika Powałka, Sebastian Żaczek, Mateusz Kowalski i Bartosz Kajka z klasy IV, Julia Głasek, Konrad Kowalski, Dawid Domański, Dawid Salwa, Damian Żaczek z klasy V oraz Izabela Bytniewska, Weronika Borucz, Bartłomiej Bogusz, Damian Dziubak, Jakub Walesiak i Artur Żaczek z klasy VI) reprezentowała szkołę w Gminnych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Zgórzu. Z dziewcząt naszej szkoły  najlepsza okazała się Patrycja Salamonik zajmując II miejsce. Chłopcy postarali się bardziej. Sebastian Żaczek, Mateusz Kowalski i Łukasz Salamończyk zajęli kolejno I, II i III miejsce w swej kategorii wiekowej.  Klasie V zabrakło trochę szczęścia i siły. Najlepszy z chłopców do mety dobiegł jako czwarty. W klasie szóstej Bartłomiej Bogusz zajął I miejsce, zaś Jakub Walesiak III.

W listopadzie na terenie naszej szkoły oraz w Publicznej Szkole Podstawowej w Miastkowie Kościelnym ćwiczyliśmy elementy gry w siatkówkę.

W grudniu doskonaliliśmy grę w tenisa stołowego. 09 stycznia odbył się szkolny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt. Najlepszymi okazały się:

Izabela Bytniewska z klasy VI

Patrycja Salamonik z kl. IV

Julia Głasek z kl. V.

W Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego w Zgórzu (10.01) nasze dziewczyny też spisały się na medal. W grupie kl. IV Sandra Czajka zajęła II miejsce, zaś Patrycja Salamonik III. Wśród dziewcząt z klasy VI Izabela Bytniewska wywalczyła II miejsce.

Chłopcy w szkolnym Turnieju zajęli odpowiednio:

Bartłomiej Bogusz  kl. VI– I miejsce

Przemysław Domański  kl. VI– II miejsce

Łukasz Salamończyk  kl. IV– III miejsce

W gminnym Turnieju Tenisa Stołowego nasi chłopcy też wywalczyli miejsca na podium.

W kl. IV Mateusz Kowalski zajął I miejsce, zaś Sebastian Żaczek III.

W kl. V Przemysław Kajka wywalczył II miejsce, natomiast w kl. VI Bartłomiej Bogusz zdobył II miejsce, zaś Jakub Walesiak III.

Dnia 19 marca br. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym odbyły się rozgrywki szkół podstawowych w unihokeja, będące kolejnym etapem zmagań sportowych o Puchar Wójta Gminy.  Do zawodów swoje reprezentacje wystawiły szkoły z Miastkowa Kościelnego, Zgórza i Zwoli.  Do yawodw swoje repreyentacje wzstawiz sykoz y Miastkowa Kođcielnego, Ygrya i Ywoli.

Zakończenia zawodów dokonał zastępca wójta  p. Sławomir Rusak , który wręczył kapitanom drużyn pamiątkowe dyplomy życząc dalszych sukcesów sportowych. Turniej przebiegał w miłej atmosferze i aurze sportowej rywalizacji.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W roku szkolnym 2011/2012 odbyły się  rozgrywki w tenisa stołowego. Na szczeblu szkolnym zwycięzcami zostali:
- Bartłomiej Bogusz - III miejsce
W zawodach gminnych też uzyskaliśmy miejsca na podium.
- Izabela Bytniewska zajęła II miejsce wśród dziewcząt kl. IV
- Patrycja Borucz zaś III miejsce w grupie dziewcząt z kl. VI
- Kamil Kajka - I miejsce wsród chłopców kl. VI
- Bartosz Gruza - II miejsce wsród chłopców kl. VI
- Bartłomiej Bogusz- II miejsce w grupie chłopców kl. IV
- Korol Stachurski - III miejsce w grupie chłopców kl. V
W marcu wzięliśmy udział w Gminnych Turnieju Piłki Siatkowej. Wywalczyliśmy tam I miejsce w kategorii chłopców i II miejsce w kategorii dziewczat. W kwietniu odbyły się Gminne Zawody w Unihokeja zakończone dla nas również sukcesem. Chłopcy zajęli I miejsce, dziewczęta natomiast II.

BIEGI PRZEŁAJOWE

06 października 2015 roku w Zgórzu odbyły się Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe uczniów szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci szkół z Miastkowa Kościelnego, Zgórza i Zwoli. Naszą szkołę reprezentowali: Edyta Dadas, Mateusz Salamonik i Roksana Zboina z klasy IV, Krzysztof Dadas, Natalia Kucharska i Natalia Wydra z klasy V oraz Alicja Bibik, Mateusz Kowalski, Łukasz Salamończyk i Sebastian Żaczek z klasy VI.

Dziewczęta z klas IV – VI rywalizowały na dystansie 600 metrów, chłopcy z klas IV pobiegli na 800 metrów, zaś najstarsi chłopcy pokonali dystans 1000 metrów.

Zawody odbyły się w miłej, sportowej atmosferze w pięknym lesie przy sprzyjającej pogodzie. Wszyscy uczniowie wykazali się duchem walki. Wśród naszej reprezentacji najlepsi okazali się:

Alicja Bibik – II miejsce w kategorii dziewcząt klas VI

Edyta Dadas – III miejsce w kategorii dziewcząt klas IV

Krzysztof Dadas – III miejsce w kategorii chłopcówklas V

Łukasz Salamończyk – III miejsce w kategorii chłopcówklas VI

Tuż za miejscami medalowymi na czwartej pozycji uplasowali się Mateusz Salamonik i Mateusz Kowalski.

Na zakończenie zawodów pamiątkowe dyplomy wyróżnionym uczniom wręczył p. Sławomir Rusak z-ca Wójta Gminy Miastków Kościelny.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy, zaś zwycięzcom sukcesu.

Turniej Piłkarski o Puchar Premiera RP

W dniu 15 września 2015 roku na boisku  sportowym „Orlik” w Miastkowie Kościelnym rozegrany został gminny etap Turnieju Piłkarskiego o Puchar Premiera RP. W zmaganiach wzięły udział drużyny ze szkoły w Zgórzu, Miastkowa, Zwoli oraz Publicznego Gimnazjum.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna  w składzie: Łukasz Salamończyk, Bartosz Kajka, Mateusz Kowalski, Piotr Bytniewski, Sebastian Żaczek, Sylwester Żaczek i Krzysztof Dadas.

W kategorii chłopców starszych wystąpiło 5 drużyn i ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

• I – Widelce Miastków
  • II- Snajper Miastków
  • III- Zwola
  • IV- Sępy
  • V- Zgórze

W rozgrywkach wzięło udział ponad 100 zawodników. Przy słonecznej pogodzie młodzi sportowcy mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w sportowej rywalizacji. Były to równocześnie eliminacje do dalszego etapu rozgrywek.

Życzymy dalszych sukcesów młodym sportowcom.