Sztandar Szkoły

Angelika Listopad

Kamil Kajka

Sztandar ma wymiary 1m x 1m

AWERS - Prawa strona: Atłasowy płat w kolorze kremowym. Na nim  centralnie umieszczona, haftowana otwarta księga, na której położone jest biało-błękitne gęsie pióro, przed nimi stoi płonący kaganek (lampka oliwna) - symbol światła i wiedzy. Na stronicach księgi, po lewej stronie cytat – motto szkoły „Uśmiech dziecka jest moim uśmiechem”, po prawej stronie cytat: „Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza” oraz podpis: Maria Kownacka. Nad księgą, piórem oraz kagankiem widnieje wyszyty złoty napis w półkolu – PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA, a pod księgą złoty napis IM. MARII KOWNACKIEJ W ZWOLI.

REWERS - Lewa strona: Atłasowy płat w kolorze  czerwonym. Centralnie  znajduje się wizerunek orła białego w złotej koronie, haftowany w kolorze srebrnym. Wokół godła umieszczony jest napis wyszyty srebrnymi  literami: „BÓG HONOR OJCZYZNA NAUKA”.

Pod skrzydłami orła widnieje data: 1911 – 2012.

Sztandar obszyty jest złotymi frędzlami.

Drzewiec sztandaru wykonany jest z jasnego, toczonego drewna o długości 220 cmi średnicy 3,5cm, zakończony głowicą w formie metalowej figurki orła w koronie.

Powyższy opis Sztandaru Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoli zatwierdzono  na Radzie Pedagogicznej w dniu 9 grudnia 2011r.