Program eTwinning Europejska społeczność szkolna

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

/http://www.etwinning.pl/czym-jest-etwinning/

ROK SZKOLNY 2018/2019

Tegoroczny projekt pod nazwą LITTLE DREAMERS umożliwia współpracę wielu europejskich szkół. Aż 25 szkół włączyło się do pracy przy projekcie. Oczywiście nie sposób jest pracować ze wszystkimi państwami jednocześnie, dlatego dzielimy się efektami naszej pracy na TwinSpace, a podczas kolejnych zadań poznajemy lepiej kolejnych partnerów projektu. Czego uczy nas Little Dreamers? Przede wszystkim użycia języka, kreatywności oraz umiejętności wykorzystania narzędzi Web 2.0. Projekt jest prowadzony pod opieką nauczyciela języka angielskiego - p. Iwony Oknińskiej.

ROK SZKOLNY 2017/2018

W tym roku szkolnym współpracujemy ze szkołą z rejonu Wenecji Euganejskiej, z miejscowości Caerano di San Marco. Wymiana listów jest dla nas okazją do poznania mentalności naszych rówieśników z różnych stron świata, ponieważ szkoła z którą współpracujemy jest szkołą międzynarodową. Chodzą tu uczniowie z Japonii, Maroka, Rosji i wielu krajów europejskich.

Projekt jest prowadzony pod opieką p. Iwony Bogusz.

ROK SZKOLNY 2015/2016

Obecnie realizujemy dwa projekty międzynarodowe pod opieką p. Iwony Bogusz.

1. Seeds, plant and fun

Młodsi uczniowie z klas II - IV poznają 3 kraje tj. Włochy, Grecję oraz Wielką Brytanię. Uczestnicy projektu m.in. uczyli się sporządzać mapy własnego regionu, przygotowywali krótkie listy oraz prezentacje multimedialne w języku angielskim. Kolejny etap naszych prac to sadzenie i pielęgnacja roślin zgodnie ze wskazówkami zagranicznych kolegów. Posłuży nam to do jednej z ostatnich części projektu.

2. Rio 2016

Projekt ten jest adresowany do uczniów z klasy V i VI i angażuje w sumie szkoły z 11 państw (Hiszpanii, Chorwacji, Portugalii, Turcji, Rumunii, Finlandii, Francji, Grecji, Słowenii, Włoch oraz Polski). Uczniowie jak dotąd poznali historię igrzysk, zmiany dotyczące obiektów i dyscyplin sportowych, a także przeprowadzili ciekawą lekcję dla uczniów klasy pierwszej.

Klasa IV otworzyła pierwsze paczki

Klasa V przygotowała transparent na igrzyska

Starsi uczniowie przygotowali lekcję o starożytnych igrzyskach dla swoich koleżanek i kolegów z klasy pierwszej

ROK SZKOLNY 2014/2015

W tym roku szkołnym uczniowie kl.V i VI wspólnie ze szkołą z Bułgarii (SOU "Ekzarh Antim I") realizują projekt

pt. "Arts connects people!".

Nasi uczniowie pracują pod opieką p. Ilony Cmiel a bułgarscy p. Galiny Jankovej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie z kl. I-IV realizowali projekt "European Friendship" wspólnie ze szkołą

St Bartholomews Church of England Primary School, Quorn ( United Kingdom)

Angielscy uczniowie pracowali pod opieką pani Aimee Woodal.

Otrzymaliśmy pierwsze listy od nowych kolegów z Anglii!

Klasa IV wyrecytowała wiersz o Smoku Wawelskim (w języku angielskim) dla swoich kolegów z Anglii.

Zapraszamy do obejrzenia.

Klasy V i VI realizowały projekt pt. "Photos to Learn Each Other " ze szkołą  Ticaret Borsasi Ilkokulu, Izmir w Turcji.

Tureccy uczniowie pracowali pod opieką pani Pinar Sahinoglu.