Projekt ,,Uczymy się z sukcesem"

W tym miejscu znajdą Państwo informacje dotyczące projektu ,,Uczymy się z sukcesem: https://padlet.com/iwona_bogusz03/projekt

Będzie tu można również śledzić niektóre z zadań, jakie stawiamy naszym Uczniom w związku z udziałem w wielu ciekawych zajęciach, wynikających z ww. projektu.

Sprawozdanie z wyjazdu edukacyjnego w dniu 13.12.2016 r.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoli w ramach realizacji projektu „Uczymy się z sukcesem”  finansowanego ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej, 13 grudnia 2016.r uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Dzieci odwiedziły Muzeum Ziemi i Muzeum Ewolucji.  W Muzeum Ziemi dzieci  poznały tajemnice naszej planety, historię, procesy zachodzące w jej wnętrzu i na powierzchni. Na specjalnej wystawie mogły zobaczyć szczątki wielkich ssaków, które zamieszkiwały obszar dzisiejszego Mazowsza podczas zlodowaceń (np. części szkieletu słonia leśnego, wydobyte w centrum Warszawy). Na dzieciach wielkie wrażenie zrobiła informacja, iż w Polsce żyły słonie i mamuty. Dużym zainteresowaniem cieszyła  się wśród uczniów kolekcja  bogatych  zbiorów bursztynów, minerałów, skał oraz meteorytów.
       W Muzeum Ewolucji dzieci  zobaczyły  rozwój życia na Ziemi, ze szczególnym uwzględnieniem kręgowców lądowych. Niemalże każdy chłopiec w młodszym wieku szkolnym interesuje się dinozaurami – zwierzętami żyjącymi w prahistorii , dlatego też z wielkim zaciekawieniem podziwiali oryginalne kości dinozaurów odkrytych podczas polsko-mongolskich wypraw na Pustynię Gobi. Placówka prezentuje też rekonstrukcje kręgowców pochodzących z unikatowego cmentarzyska mezozoicznych gadów i płazów w Krasiejewie (woj. opolskie) jak również efektowny model afrykańskiego australopiteka (nazwanego przez naukowców imieniem Lucy). Wizyta w Muzeum Ewolucji zakończyła się zajęciami praktycznymi, każdy uczestnik z kolorowej plasteliny wykonał dowolne zwierzę z prahistorii.
         Wycieczkę w stolicy zakończyliśmy spacerem po Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście. Świąteczne dekoracje, piękna choinka przed Zamkiem Królewskim wprowadziła nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Sprawozdanie z wyjazdu edukacyjnego w dniu 25.05.17 r.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Zwoli udali się na wycieczkę zorganizowaną w ramach projektu ,,Uczymy się z sukcesem", który  jest finansowany z funduszy pochodzących z Unii Europejskiej. Główny punktem programu  była wizyta w Łazienkach Królewskich o raz w Planetarium. Pierwsza część wycieczki dostarczyła uczniom wiedzy historycznej związanej z postacią króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz możliwości obcowania z XVIII - XIX wieczną architekturą. Podczas wizyty w Łazienkach Królewskich dzieci mogły zobaczyć również wnętrze pałacu. Pani przewodnik przytaczała ciekawe fakty, które z pewnością pozostaną w naszej pamięci. Wycieczka umożliwiła nam również pospacerowanie po ogrodzie romantycznym i królewskim.

Po zwiedzeniu pałacu na wodzie udaliśmy się do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy film pt. ,,Halo Ziemia.W Planetarium mogliśmy poczuć się jak pod gołym niebem, obserwując zbiory gwiazd. Dowiedzieliśmy się jak rozpoznać Gwiazdę Północną oraz poszczególne zbiory. Podczas projekcji filmu przenieśliśmy sie do prehistorycznych czasów, w których nie było jeszcze pisma, ani technologii. Poczuliśmy, że mamy szczęście żyć w obecnych czasach, ale warto pamiętać że wcześniej było inaczej, że wielu ludzi musiało wytężać swój umysł i ciężko pracować, abyśmy my dzisiaj żyli lepiej i wygodniej. Wciąż zagadkowa pozostaje kwestia życia na innych planetach, ale na te odpowiedzi musimy jeszcze poczekać.