Strona główna

Fizyka nie taka straszna


28.02.2019 r. to nie tylko Dzień Patrona w naszej szkole, ale również dzień, podczas którego zobaczyliśmy wiele ciekawych eksperymentów. Poniżej można obejrzeć prezentację z tej niecodzinnej lekcji fizyki. Wystarczy, że będziemy poruszać się strzałką w prawo, żeby przejść do kolejnych opisów, obrazków czy filmów.

Nasi uczniowie zaprezentowali się na VIII koncercie Muzyka łączy pokolenia pod hasłem Muzyka siłę w sobie ma. Poniżej mogą państwo obejrzeć dwa układy taneczne w wykonaniu uczniów z klas I-IV.
Dzisiaj, tj. 24 stycznia gościliśmy w naszej szkole panią aspirant Danutę Kalinowską, pracującą na codzień w KPP w Garwolinie w Zespole Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jakie zagrożenia czyhają na nas w Internecie, a zwłaszcza w portalach społęcznościowych. Mimo, że ferie to czas bez pracy domowej sami doszliśmy do wniosku, że warto wykonać zadanie, z którym pozostawiła na pani aspirant. Chcesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci? - zmień ustawienia Facebooka na prywatne, wyrzuć "znajomych", których nie znasz i zaproś rodziców do "znajomych".


 

 
Mówią o nas...:) Krótka relacja z rajdu rowerowego zorganizowanego w ramach projektu "100 kilomatrów na 100-lecie niepodległości". Poniższy link należy wkleić do nowej karty, aby następnie przejść do artykułu:

zelechow.pl/uczniowie-szkoly-podstawowej-w-zwoli-z-wizyta-w-ratuszuDziękujemy za włączenie się w bicie rekordu dla Niepodległej :) Jest również podziękowanie od Ministerstwa Edukacji Narodowej.


 KOLONIE WAKACYJNE


Szanowni Rozice, na samym dole strony znajdą Państwo plik do pobrania, zawierający informacje o wakacyjnej kolonii dla uczniów. Zachęcamy do przeczytania. 


4 czerwca odbyło się ulubione święto uczniów - Dzień Dziecka. Jak co roku był to dzień wolny od zajęć edukacyjnych, uczniowie mogli ciekawie spędzić ten dzień, bawiąc się na świeżym powietrzu i oglądając spektakl. 


Serdecznie dziękujemy za udział oraz zaangażowanie Rodziców w tegorocznej zabawie choinkowej. Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów z udziałem naszych uczniów z sobotniej uroczystości:

https://youtu.be/w63ZSyUjmxA (shuffle dance w wykonaniu dziewcząt kl.6-7)

https://youtu.be/5nsBZkyJEHk ("Uliczka" w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego)
Szanowni Państwo,

z inicjatywy Wojewody Mazowieckeigo, przy udziale pracowników m.in. Kuratorium Oświaty w Warszawie, opracowany został Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością.

Adresami tej wyjątkowo ważnej publikacji są rodzice dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz opiekunowie wychowujący dzieci z niepełnosprawnością. Jej celem jest zaś przekazanie pełnej wiedzy o systemie wsparcia zarówno w zakresie edukacji, jak i specjalistycznej opieki  medycznej.

Informator w wersji elektronicznej jest dostępny pod poniższym adresem:


http://www.kuratorium.waw.pl/ftp/Mazowiecki_Informator_dla_Rodzicow_i_Opiekunow_Dziecka_z_Niepelnosprawnoscia__1_.pdf


 Za nami kolejna uroczystość - pasowanie na pierwszoklasistę i przedszkolaka. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fragmentu jednego z utworów w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów.


Mamy już październik - miesiąc różańca, ale również miesiąc, w którym to wspominamy papieża Jana Pawła II. Z tej okazji co roku organizujemy w naszej szkole Dzień Papieski. Przed nami kolejne imieniny miesiąca. Pamiętajmy o regulaminie korzystania z telefonów na terenie szkoły. Regulamin znajdziemy na dole strony w zakładce Pliki do pobrania
We wrześniu świętowaliśmy Dzień Języków Europejskich. W ramach tego święta przygotowaliśmy przedstawienie oraz konkurs dla klas IV-VII. Poniżej krótka fotorelacja. Zapraszamy do oglądania :)Dzień Języków Europejskich by Slidely Slideshow

 

 

 

30 marca (czwartek) o godzinie 9:00 zapraszamy naszych uczniów oraz ich rówieśników z okolicznych szkół na Gminny Konkurs Pięknego Czytania Utworów Marii Kownackiej. Na dole strony znajduje się regulamin konkursu do pobrania.


3 marca świętujemy imieniny miesiąca. Z tej okazji uczniowie mogą przynieść do szkoły telefony komórkowe, stosując się do odpowiednich zasad, które zostały opisane w regulaminie. Całość regulaminu jest dostepna do pobrania na dole strony pod hasłem ,,Pliki do pobrania". Ten dzień jest szczególny również dlatego, że nauczyciele w tym dniu nie pytają i nie stawiają jedynek :)

4.02.2017 r. bawiliśmy się podczas szkolnej zabawy choinkowej. Zapraszamy do oglądania.W ramach narodowej akcji czytelniczej staramy się promować cytelnictwo wśród uczniów. W tym celu zorganizowaliśmy kolejne spotkanie czytelnicze, które odbyło się 17.11.2016 r. Poniżej znajduje się krótka fotorelacja z tego wydarzenia.  


Drodzy Rodzice w  nowym roku szkolnym 2016/2017 nadal będziemy korzystać z podręczników wieloletnich, które zostaną zapewnione dla wszystkich uczniów, z wyjątkiem przedszkolaków oraz uczniów klasy szóstej. Poniższy link przeniesie Państwa do wykazu podręczników.

www.spzwola.szkolnastrona.pl


 


 

Szanowni Państwo są już wyniki ewaluacji zewnętrznej, która została przeprowadzona w naszej szkole w dn. 9 - 13.05.2016 r. przez przedstawicieli Kuratorium Oświaty. Zapraszamy do zapoznania się z jej podsumowaniem, korzystając z  poniższegoż adresu:

http://bit.ly/kontrolzkuratorium_ewaluacja 

 

 

 

 

1 czerwca Uczniowie stają sie wyjątkowo ważni. Tego dnia mogą oni równiez odpocząć od swoich obowiązków, bawić się do woli i spędzić czas tak jak chcą. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego Gminnego Dnia Dziecka, który świętowaliśmy w Miastkowie Kościelnym.

www.youtube.com/watch?v=3HrV0OCRE-4

 

 

                                                 
W obecnym roku szkolny jednym z głównych celów nszej Szkoły jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród Uczniów. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów, Nauczycieli i Rodziców do wspólnego czytania literatury dziecięcej. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do biblioteki szkolnej lub Nauczycieli.


Udostępniamy kolejną fotorelację, tym razem z ubiegłej soboty (23.01.2016 r.), kiedy to wspólnie bawiliśmy się na Choince. Istnieje możliwość zmiany tempa przewijania zdjęć poprzez rozwinięcie na górnym pasku Speed, a następnie zmianę wartości sekund.
Nie było Cię na ostatniej uroczystości w naszej szkole? Teraz możesz obejrzeć relację z 19 stycznia, kiedy to świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Pod niżej podanym adresem znajdują się zdjęcia oraz video prezentujące m.in. układy taneczne w wykonaniu naszych Uczniów. Zpraszamy do oglądania.
www.bit.ly/dzienbabciorazdziadkazzwola


Już w najbliższą sobotę tj. 23.01.2016 r. serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców na zabawę choinkową. Zachęcamy do przybycia w strojach karnawałowych.
28.10.2015 r. nasza Szkoła gościła w Katolickim Radiu Podlasie. Tematem przewodnim audycji, w której wzięłyśmy udział był "Sens istnienia małej wiejskiej szkoły". Nagranie jest dostępne pod adresem http://109.196.47.247:810/uploads/cnb28102015.mp3. Zachęcamy do wysłuchania.


 :


 

 

 

 

"Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech aby uczyły się kochać ludzi i wszystko co ich otacza ” 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJACH